Małgorzata Karolina PiekarskaULUBIONY CYTAT:
Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu.Henryk Jerzy Chmielewski, „Tytus, Romek i A`Tomek”

Dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka, a z zamiłowania varsavianistka. Na co dzień związana z TVP oraz z lokalnymi programami informacyjnymi – Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Kurierem Mazowieckim. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku Cogito. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisać chciała od... zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych.

W dziennikarstwie przeszła przez prawie wszystkie „szczeble kariery”, pracując w różnych redakcjach prasowych i współpracując z TVP. Pisała m.in. do takich gazet jak: LUZ, Kobieta i Styl, Twój Styl, Express Wieczorny, Sztandar Młodych, Mieszkaniec, Superexpress, Lider, Victor-gimnazjalista i Magazyn 13-tka. W 1997 roku zdecydowała się otworzyć własną jednoosobową działalność dziennikarską, czyli agencję PS-EDYTOR. Mimo że ma na swoim koncie wiele programów i reportaży telewizyjnych, w tym o Kaziku Staszewskim, o zespole TSA czy ulicznych grajkach, to jednak pisanie jest tym, co lubi robić najbardziej. Wszystko dlatego, że papier jest cierpliwy, a słowo od zawsze miało wielką moc. Przecież to ono było na początku.

Lubi: lato, niezapominajki, zwierzęta, dzieci i młodzież, pierogi ruskie i sok jabłkowy, książki, komiksy o „Tytusie, Romku i A`Tomku”, filmy (szczególnie „w starym kinie”, sci-fi i komedie), muzykę rockową i klasyczną, operę i balet, sztukę nowożytną z Rembrandtem na czele oraz polską sztukę epoki stanisławowskiej i polskie malarstwo XIX wieku. Lubi też gry planszowe, prowadzenie samochodu, fotografowanie, spacery, na które niestety nie ma zbyt wiele czasu oraz jazdę na rowerze i rolkach. Kocha Warszawę i nie wyobraża sobie życia poza nią.

Nie lubi: polityków i to bez względu na opcję, smrodu w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej, ludzi o skrajnych poglądach i takich bez poczucia humoru, skąpców, zimy i mrozu oraz wątróbki i knedli ze śliwkami.

Boi się: samotności, chorób, ludzi, którzy nigdy nie płaczą.

Zakochaj się w Warszawie

© Copyright by KONCENTRAT, 2010